Na początku tego listu pragnę serdecznie pozdrowić wszystkich parafian. Serdecznie witam nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii i życzę aby w nowym miejscu dobrze się czuli i byli zadowoleni. Serdecznie pozdrawiam chorych, których trudno mi z powodu pandemii regularnie odwiedzać z posługa kapłańską...

Czytaj więcej...

W przeddzień rocznicy poświęcenia organów w naszym kościele odbył się V Koncert Organowy. Tym razem swymi umiejętnościami podzielił się z nami Pan Jacek Pupka, organista Archikatedry pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Poznaniu, wykładowca Katedralnej Szkoły Muzycznej.
Rekordowa, jak do tej pory, liczba słuchaczy mogła przeżyć godzinny koncert, wsłuchując się w piękną Muzykę organową z różnych epok
i autorstwa kompozytorów z różnych stron świata.   
Panu Jackowi dziękujemy za otwartość, serdeczność i życzymy wielu sukcesów i radości z posługi w Poznańskiej Katedrze.

 

Galeria zdjęć

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.00 stworzyliśmy wspólnotę eucharystyczna, która sprawowana była w całości w języku łacińskim.

 

Galeria zdjęć  Film z próby

 

Czytaj więcej...

Thumbnail image

Wielki Post to czas refleksji, nawrócenia i wyjątkowej Muzyki Pasyjnej. W V niedzielę wielkiego postu dane  było gościć w naszej świątyni zespół wokalny "Cantus" pod dyrekcją pana Tomasza Sowińskiego i akompaniamencie pani Joanny Samelczak.
Za cudowny koncert, który pomógł nam przeżyć tajemnice Męki Pańskiej, przybliżyć nas do Boga i przygotować do czasu Triduum Paschalnego ogromnie dziękujemy. Życzymy zespołowi wielu sukcesów  i zapraszamy częściej :)

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image

30 września o godz. 17.00 odbył się IV koncert organowy w naszym kościele. Za kontuarem zasiadł pan Krzysztof Bazan, organista par. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

Dzisiaj młodzież uczestniczyła w rajdzie do Osiecznej.
Rajd ten odbył się już po raz trzeci.
Wyruszyliśmy o godzinie dziewiątej z naszego kościoła, w którym zostaliśmy podzieleni na dwie grupy - pomarańczową oraz zieloną
Po drodze mieliśmy do wykonania jedno zadanie, a u celu naszej wędrówki czekało na nas kolejne.
Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu piosenki zawierające imiona osób tworzących naszą grupę.
Około godziny dwunastej byliśmy już na miejscu, czyli w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Osiecznej, w którym spotkaliśmy wspólnotę młodzieżową "FRA".
Pantomima stworzona przez grupę zieloną przedstawiała historię bł. Karoliny Kózkówny i jej męczeńską śmierć. Drugi święty, którym był św. Florian został przedstawiony w scence grupy pomarańczowej.
Posileni grillem przystąpiliśmy do kolejnego zadania, a było nim ułożenie scenek ze świętymi.
Pantomima stworzona przez grupę zieloną przedstawiała historię bł. Karoliny Kózkówny i jej męczeńską śmierć. Drugi święty, którym był św. Florian został przedstawiony w scence grupy pomarańczowej.
Był to mile spędzony czas w doborowym towarzystwie.

 

Galeria zdjęć

Thumbnail image

Dnia 6 maja o godz. 16.00 Ks. biskup Grzegorz Balcerek udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii w liczbie 36. Życzymy by Dary Ducha Świętego, były przez naszą młodzież pielęgnowane i dodawały siły w życiu codziennym.

 

Galeria zdjęć

Już powoli staje się tradycją, iż  w ostatnią niedzielę września, w murach naszej świątyni rozbrzmiewa muzyka organowa. W ramach III Koncertu Organowego, w tym roku zagrał dla nas pan Jakub Chłędowski. Niespełna 18 letni uczeń w klasie organów dr Agnieszki Kosmeckiej. Mimo młodego wieku z wielkim kunsztem wykonał utwory m.in. Jana Sebastiana Bacha, Johann Ludwig Krebsa oraz Leona Boellmanna.
Nasze koncerty  przyciągają już coraz większa liczbę uczestników, z czego ogromnie się radujemy, a Panu Jakubowi dziękujemy za piękny koncert i polecamy jego osobę Matce Najświętszej, życząc pomnażania talentu i radości z wykonywanej posługi.

Galeria zdjęć

Szybki kontakt

Barbary Jeziorkowskiej 104
Leszno 64-100

65 529-05-08

Więcej

Msze św. w parafii

W niedziele i święta
8:00, 9:30, 11:30 16:00/wypada w okresie wakacyjnym, w zamian o godz. 18:30/

W dni powszednie
Poniedziałek 18:30
Wtorek - Piątek  17:30,  18:30
Sobota 7;00, 18;30

W święta dni pracy
8:00, 17:00, 18:30

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok